Заклад загальної середньої освіти
"Добренський ліцей"
ІСТОРІЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
За свідченням односельчан освіта в селі Добре ( Борки) бере свій початок кінця ХІХ початку ХХ століття. Більшість селян проживали на хуторах Задовга, Краснилівка. Приміщення школи не було, тому навчання проводилось в хатинах селян. На хуторах було організовано початкові класи. Із встановленням польської влади була заснована школа в домівці Матвійчука Василя. Діти навчалися у п’яти класах. Навчання велося польською мовою.
Приміщення теперішньої школи (дерев’яне) було побудоване у 1939 році, навчання мало розпочатися 1 вересня, але цьому завадила Друга світова війна. Свою роботу школа розпочала за радянської влади у 1940 році з шестикласним навчанням. Першим директором був Степанюк П.В. З 1941 по 1944 село під німецькою окупацією, навчання не велося. В кінці 1944 року, коли було вибито німців і фронт знаходився в селі Річиця, в школі було організовано військовий шпиталь. Споруда піддавалася бомбардуванню, але, на щастя, вона вціліла. Після війни навчання велося в шестирічній школі, пізніше семирічній. У 1951 році був перший випуск 14 учнів семирічної школи. Директорами школи були Соснівський Я., Гусін М; з 28.09.50 року директор Бевза В. З 01.09.1951 року школа набула статусу середньої (9 класів), директором якої був призначений Митько М.М. На навчання приходили з сіл Бузаки, Поступель, Мельники-Мостищенські, Хотешів. В ці роки прибули вчителі з Чернігівської, Вінницької, Кіровоградської, Київської та інших областей Центральної України, а саме: Чумак П.Я., Охонько О.Г., Охонько К.Г., Зінченко Н.О., Томашевська М.М.
З 1953 року Митька М.М. переводять в село Хотешів, де школа набуває статусу середньої, а в Борках стає семирічка. Навчальний заклад очолює Бевза В.Н. У 1960 році в школі організовано восьмирічне навчання. З 1953 по 1966 рік директором школи був Громак Г.А., вчитель фізики. У 1966 році директором школи було призначено Бегаля Миколу Корниловича (випускника школи). З 1968 по 1974 директорами школи були Стульська М.С., Шевчик В.П., Кулик А.М. З 1974 по 1995 директором знову був призначений Бегаль М.К. З 1995 року по даний час директором школи є Матвійчук В.І. (випускник школи). З роками добудовано ліве крило школи, а з 1988 року вона набула статусу середньої. В травні 1994 року – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
З початку заснування школи і до цього часу (2010 р.) зі стін навчального закладу було випущено близько 1700 випускників, з них 365 випускників з атестатами про середню освіту. За період існування середньої школи дванадцять випускників закінчили її із золотими та срібними медалями.
Багато випускників досягли високих успіхів у своєму житті, завдячуючи наполегливій праці своїх вчителів. Школа гордиться своїми випускниками:
Рудчик Адам Тихонович – доктор наук по ядерній фізиці, професор;
Корінчук Микола Мойсейович – доктор математичних наук, професор;
Кіпень Адам Адамович –– кандидат фізико-математичних наук;
Пась Петро Адамович –– начальник відділу по боротьбі з корупцією в місті Києві;
Корінчук Василь Іванович –– начальник РЕСУ Камінь-Каширського р-ну;
Прач Анатолій Іванович –– головний інженер РЕСУ Камінь-Каширського р-ну;
Сидорук Адам Тимошович –– працював головним лікарем СМТ Любешів;
Матвійчук Петро Іванович –– головний лікар в м. Хмельницький;
Бегаль Михайло Григорович –– головний лікар в смт Ратне;
Матвійчук Микола Петрович –– головний лікар м. Іркутськ;
Матвійчук Василь Іванович –– головний лікар в м. Володимир-Волинський;
Корінчук Василь Васильович –– завідуючий поліклініки ЦРЛ. Міста Камінь-Каширський;
Куницька Галина Василівна –– директор школи гімназії, № 2 м. Камінь-Каширськ;
Бегаль Віра Петрівна –– директор школи с. Мельники-Мостищенські;
Вавдіюк Оксана Василівна –– директор школи с. Мостище;
Цей список можна продовжити ще не одним десятком видатних випускників нашої школи.